אודות הכפר עין אל אסד

הכפר הדרוזי עין אל אסד שוכן על שיפוליו של הר מירון בגליל העליון, בלב חורש טבעי ירוק . הנוף עוצר הנשימה הנשקף ממורדות הרכס, הבידוד והאוויר הצלול, הביאו באמצע המאה ה – 19 את ראשוני המתיישבים להקים את בתיהם במקום.

בעולם האינסטנטי המנוכר והממהר בעקבות הקדמה והמודרניזציה, כמעט ונשכחו ערכים כמו סובלנות, התנדבות, אהבת הזולת והכנסת האורחים האמיתית ורחבת הלב. ערכים אלה מאפיינים יותר מכל את תושבי עין אל אסד, אשר רוב תושביו הינם אנשי כוחות הביטחון וההצלה והם מאבני הבסיס של חוויית האירוח הייחודית שמציע הכפר. חוויה מעצבת, מרגשת ובלתי אמצעית.

הכפר הדרוזי הקטן טובל בחורשות אלונים, בכרמי זיתים וענבים ובוסתני עצי פרי ובאביב ממלאים את שדותיו עשבי מאכל כגון עקוב, חוביזה, לוביה ועוד.

הכפר ממוקם מזרחית לעיר כרמיאל על כביש עכו צפת, בסמוך למושבים אמירים ושפר ולקיבוץ פרוד. ההגעה אליו היא מצומת חנניה ( צומת שבע ), שם יש לפנות לכיוון צפת ולאחר נסיעה של שני קילומטרים יש לפנות בצומת מסודרת על פי השילוט ולהגיע בנסיעה אל תוך הכפר.

בכפר ובקרבתו מסעדות משובחות המגישות אוכל דרוזי אותנטי ושפע אטרקציות בגליל העליון כגון טיולי ג'יפים, טיולי סוסים, טרקטורונים וריינג'רים, מסלולי טיול רגליים אל מעיינות נסתרים וקברי צדיקים. במרחק נסיעה קצר נמצאים חופי הים התיכון ומפרץ חיפה, הערים צפת וכרמיאל, חופי הכנרת ועוד. 

להלן סרטון שבו שחקן הטלוויזיה ישי גולן מבקר בעין אל אסד:

אטרקציות בעין אל אסד